Rövid pályás úszó Európa-bajnokság: Hosszú Katinka két aranyérmet nyert a mai napon

A világklasszis magyar úszónő megszerezte harmadik aranyérmét a koppenhágai Európa-bajnokságon.

Hosszú Katinka 200 háton a harmadik legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe. Az extraklasszis magyar úszó jól kapta el a rajtot és magabiztosan vezetett féltávnál. Daryna Zevina 150 méterig tartotta Hosszú tempóját, ám a hajrában lemaradt.

Hosszú végül 2:01,59-es időeredménnyel szerezte harmadik aranyérmét a koppenhágai kontinensviadalon.

Burián Kata ötödik helyen végzett a döntőben.

Alig egy órával később Hosszú Katinka már a 100 méteres vegyesúszás döntőjében állt rajtkőre.

A magyar klasszis az első méterektől kezdve az élen állt, Sarah Sjöström pedig csak féltávig tudta tartani Hosszú Katinka tempóját. Az "Iron Lady" ekkor azonban robbantott és végül fölényesen nyerte negyedik Európa-bajnoki aranyérmét az idei versenyen. Hosszú győztes ideje 56,97 másodperc.

Nagyon jó délután volt a mai! Mindkét számban erős volt a mezőny.

nyilatkozta az MTI-nek Hosszú. Hozzátette, a két futam között egy óra állt a rendelkezésére egy eredményhirdetéssel, de a vegyes fináléja során érezte az izmain, hogy nemrég szintén döntőt úszott, ezért egy kicsit bosszantja, hogy a 100 vegyes csütörtöki előfutamában nem ért el két tizeddel jobb eredményt, hogy a világcsúcs is összejöjjön.

"Persze, úgy gondolom, nincs okom a szomorkodásra. Mindkét győzelemnek nagyon örülök, jó volt versenyezni. Akkor vagyok elégedett, ha világrekordot is úszom, mert akkor tényleg a legjobbamat nyújtottam és előreléptem, de ha az eredményeket nézem, akkor a négy aranyéremnél több eddig nem lehetett volna" .

Verrasztó Evelin is bejutott a versenyszám döntőjébe, ahol a 8. helyen végzett.

Lobanovszkij Maxim nem jutott döntőbe 50 méteres gyorsúszás fináléjába miután 21.26-os időeredménnyel futamában az ötödik, a középdöntőben a kilencedik helyen végzett.

A női 200 méteres pillangóúszás fináléjában Kapás Boglárka a rajtot követően féltávig a hetedik helyen haladt, végül a negyedik helyen zárt 2.06.02-es időeredménnyel. Szilágyi Liliána 50 méternél a második helyen fordult, féltávnál azonban visszaesett az ötödik helyre. A hajrában nem tudott harcolni az érmekért, végül a hetedik helyen ért célba.

1500 méteres gyorsúszásban Lakatos Dávid a nyolcadik helyen zárta a döntőt.

A 4x50-es női gayorsváltó amelyet Gyurinovics Fanni, Bordás Beatrix, Verrasztó Evelyn és  Szilágyi Liliána alkotott a hetedik helyen végzett  a döntőben.