Rövidpályás úszó Eb: két arany-, egy ezüst- és egy bronzérem a csütörtöki napon

Ragnar Volarus

Kezdetnek Bernek Péter arany-, Gyurta Gergely pedig bronzérmet nyert 400 méter vegyesen csütörtökön a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság második napján.

Bernek jól kezdett, az első hossz után az első volt, száznál pedig már fél testhosszal vezetett, Gyurta 1.41 hátránnyal a harmadik helyen fordult.

Háton Bernek előnye tovább nőtt háton, több mint négy másodperccel vezet, és Gyurta is feljött a másodikra. Mellen aztán Heintz visszajött Gyurta elé, de Bernek győzelme nincs veszélyben 300-nál. A gyors nem okozott gond neki, Gyurta viszont nem tudott közelíteni Heintzhez, az  utolsó hosszra egyszerre fordultak, de a német bírta jobban a végét, Bernek Péter 3:59.47-tel Európa-bajnok! Gyurta Gergely bronzérmes!

8. Joao Alexandre Vital (portugál) 4:09.19

A folytatásban pedig érkezett Hosszú Katinka, aki az ötös pályán úszott, miután a második legjobb idővel került a fináléba. A holland Kira Toussainté úszott mellette a négyesen, aki 8 századmásodperccel jobb volt nála az elődöntők során.

Hosszú jó rajtot vett, az első két fordulónál csak második volt Toussaint mögött. Az 50 méter utáni 14 század hátrányt aztán elkezdte ledolgozni, 75-nél már Hosszú Katinka úszott az élen, és a végén simán, fél testhosszal nyert, 55.66-os idővel.

Mathilde Cinit kizárták.

1. Hosszú Katinka (magyar) 55.66
2. Kira Toussaint (holland) 56.21
3. Maria Kameneva (orosz) 57.01

A nap utolsó magyar érdekeltségű versenyzője, Kapás Boglárka a 800 méter gyors döntőjében a hetes pályán úszott, azaz csak a hatodik legjobb idővel került fináléba. Az egyéni csúcsa ennél 11 másodperccel jobb. Az igazán nagy nevek nincsenek itt, így Kapás éremesélyes volt.

Az első 50-nél Kapás az ötödik, de szépen jött felfelé, 200-nál a második helyen fordult. Féltávnál már egész ráúszott a vezető Koehlerre, mindössze 36 század volt a különbség, a magyar úszó át is vette a vezetést, de Koehler nagyon keményen tartotta magát a négyes pályán. Kétszázzal a vége előtt Kapás előnye 15 század volt, száz méterrel a vége előtt pedig 16 századra nőtt.

Sajnos a német 750-nél visszavette a vezetést, és a hajrát is jobban bírta Koehler, Kapás új egyéni csúccsal ezüstérmes!