Magyar a király Amerikában

Nikolics Nemanja szuper szezont teljesít a Chicago Fire-ben. Azzal, hogy az alapszakasz gólkirálya lett, jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy a korábbi idényekben gyengélkedő gárda bejutott a rájátszásba.

A korábban Magyarországon és Lengyelországban is gólkirályi címet szerző támadó 24 találatig jutott az idei bajnoki alapszezonban, amellyel rögtön első chicagoi idényében gólkirály lett. Nikolics a címért a világbajnok David Villával vívott nagy csatát, ám a spanyol támadó végül 22 góllal zárta az alapszakaszt.

Nikolics végigjátszotta a Chicago Fire utolsó mérkőzését az alapszakaszban amelyen csapata 3-0-ás vereséget szenvedett. A chicagoiak már korábban biztosították a helyület a rájátszásban.

Stiber Zoltán végigjátszotta a Washington DC United mérkőzését a New York Red Bulls ellen amelyen a fővárosiak 2-1-re kikaptak és így az utolsó helyen zárták a főcsoportot.

Sallói Dániel kezdődként játszott 88 percet a Sporting Kansas, Real Salt Lake ellen elveszített mérkőzésén, ám a kupagyőztes gárda így is továbbjutott.

Németh Krisztián csapata a New England Revolution győzelemmel zárta a szezont, a Montreal Impact ellen, ám így sem folytathatja szereplését a rájátszásban. A magyar támadó kezdőként 74 percet játszott a 3-2-re végződő mérkőzésen, amelyen a második félidőben gólt szerzett.

A rájátszásban a keleti főcsoportban a Chicago Fire ellenfele a New York Red Bulls lesz hazai pályán, helyi idő szerint szerdán. Nyugaton a Sporting Kansas City a Houston Dynamo otthonában szerepel csütörtökön. A győztesek továbbjutnak.