Bajnokok Ligája: a szerdai nap összes gólja

Az E-csoportban két döntetlen született az első fordulóban. A Maribor a hajrában tudott hazai pályán pontot pontot menteni a Szpartak Moszkva ellen, míg az Anfield Roadon egy fordulatos kilencven perc után a Liverpool és a Sevilla gazdagodott 1-1 ponttal.

Maribor (szlovén)–Szpartak Moszkva (orosz) 1–1 (Bohar 85., ill. Samedov 59.)

FC Liverpool (angol)–Sevilla (spanyol) 2–2 (Firmino 20., Salah 37., ill. Ben Yedder 5., Correa 72.)

Az F jelű négyesben a Manchester City adott leckét a Feyenoordnak, akiknek az első 10 percben bekapott két gól megpecsételte a sorsát. Donyeckben ellenben a Sahtar bejelentkezett a csoport második helyéért, miután sikerült legyűrniük a Napolit.

Feyenoord (holland)–Manchester City (angol) 0–4 (Stones 3., 63., Agüero 10., Gabriel Jesus 25.)

Sahtar Donyeck (ukrán)–SSC Napoli (olasz) 2–1 (Taison 15., Ferreyra 58., ill. Milik 71. – 11-esből)

Számunka G csoport egyik mérkőzése jelentette a nap fénypontját, hiszen Gulácsi Péterrel a kapuban bemutatkozot a BL-ben a Leipzig. A debütálást végül egy ponttal zárta a lipcsei együttes, amely rengeteg lehetőséget elpuskázott a 90 perc során. A négyes másik mérkőzésén pedig a nap meglepetését szolgáltatta a Besiktas, amely idegenben, végig vezetve megtréfálta a Portót.

RB Leipzig (német)–AS Monaco (francia) 1–1 (Forsberg 33., ill. Tielemans 35.)

FC Porto (portugál)–Besiktas (török) 1–3 (Tosic 21. – öngól, ill. Talisca 13., Tosun 28., Babel 86.)

A H-csoportban is szerepet kapott egy honfitársunk, Sallai Roland a ciprusi APOEL színeiben a Real Madrid ellen bizonyíthatott. A magyar válogatott támadó kezdőként lépett pályára, végül 60 percet kapott edzőjétől, csapata pedig 3-0-ra kikapott. A szerdai nap talán legjobb meccsén a Tottenham a Wembleyben győzte le a Borussia Dortmundot.

Real Madrid (spanyol)–APOEL (ciprusi) 3–0 (Ronaldo 12., 51., Ramos 61.)

Tottenham Hotspur (angol)–Borussia Dortmund (német) 3–1 (Son-Heung Min 4., Kane 16. és 60., ill. Jarmolenko 11.)