Válogatott: minimális vereség, maximális erőbedobással – videó

Egy góllal kikapott hazai pályán a magyar válogatott, az Európa-bajnok Portugáliától. A csapat közel másfél félidőt emberhátrányban játszott.

Úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy arra felkészülhettünk, vagyis igen komoly portugál rohamokkal. Gulácsi Péternek már az 5. percben bravúrt kellett bemutatnia Ronaldo lövése után, de a magyar kapus ki tudta tolni a léc alól a labdát. Gyors rohamokat vezettek a vendégek, az első magyar lehetőségre a 15. percig kellett várni, akkor Elek Ákos fejelt 12 méterről mellé.

Nyolc percel később újabb Gulácsi Péter bravúrt láthattunk. André Silva lőtt rá egy levágódott labdát, de a magyar kapus hárított az öt méteres próbálkozás után. A 28. percben Coentrao kért cserét sérülés miatt.

Egy perccel később viszont emberhátrányba került a magyar csapat. Gulácsi előreívelése után Priskin Tamás ugrott fel a labdáért Pepe mellett és a támadó könyékkel szemöldökön csapta a védőt – azonnal piros lapot kapott érte, sajnos nem lehetett vitatkozni az ítélet jogosságán. Amióta Bernd Storck a kapitány Priskin Tamás az első játékos, aki piros lapot kapott.

A magyar együttes nem jött zavarba emberhátrányban sem, aztán a fordulás után banális gólt kapott a csapat. Ronaldo beadását követően André Silva válláról került a labda a hálónkba (0–1).

A gól után Pátkai Máté lőhetett kecsegtető helyzetből, de 15 méterről nem talált kaput.

És ettől kezdve az addig lendületes meccs ritka unalmassá vált. A portugálokat bőven elég volt ez a szűk vezetés és uralták is a játékot, hiszen a magyar együttes – hiába állt be Böde Dániel, majd Varga Roland – nem tudott helyzetbe kerülni. A  vendégek tökéletesen kontrollálták a játékot és ráadásul többnyire a magyar térfélen tartották a labdát. Szegény Fernando Santos szövetségi kapitány volt idegroncs a vonal mellett, mert a játékosai nem igazán akarták a kapu felé lőni a labdát.

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 0–1 (0–0)

Groupama Aréna, 22.000 néző. Vezette: Makkelie (holland)