Megvédte címét a Real Madrid – videó

Kecskés István

A Real Madrid egyértelműen uralta az első félidőt, aztán a második kifejezetten jó játékot hozott, de a MU nem tudta ledolgozni a hátrányát.

Casemiro kulcsfigura volt

Nem kezdődött túl nagy lendülettel a mérkőzés, de a Real azonnal kiharcolt némi mezőnyfölényt.

A 16. percben aztán vezetést is szerezhettek volna a spanyolok, de Casemiro fejesénél még kisegítette a kapufa a Manchester Unitedet.

Nyolc perccel később aztán már senki és semmi sem menthette meg az angolokat a góltól. A roppant veszélyesen futballozó Casemiro kapott lesgyanús helyzetben jó labdát a bal oldalon és nem is hibázott.

A második félidő aztán sokkal lendületesebben kezdődött. Ennek egyik oka az volt, hogy az angolokhoz beállt Rashford, aki felpörgette a játékot. Ugyanakkor igazi helyzetei a Realnak voltak, ám előbb Kross lövésénél De Gea, majd Marcelo próbálkozásánál az oldalháló mentett. Ellenben az 52. percben a Bale-Isco összjátékra már nem volt ellenszer.

Aztán két perccel később Lukaku szépíthetett volna, de a Navasról kipattanó labdát az égbe lőtte. A Real is nagyon pörgött, ezt bizonyította Gareth Bale lehetősége, amelynél ismét a léc oldotta meg a helyzetet.

A 62. percben aztán Lukaku már nem hibázott és Matic távoli lövése után szépített is.

Összességében a Real Madrid megérdemelte a sikert, így az idei szezon első kupája Spanyolországba került.

REAL MADRID (spanyol)–MANCHESTER UNITED (angol) 2–1 (1–0)

Szkopje. Vezette: Rocchi (olasz)

Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Isco (Asensio, 73.), Kroos – Bale (Vazquez, 73.), Benzema (Ronaldo, 82.)
Manchester United: De Gea – A. Valencia, Lindelöf, Smalling, Darmian – A. Herrera (Fellaini, 54.), Pogba, Matics – Mhitarjan, Lukaku, Lingard (Rashford, a szünetben)
Gólszerző: Casemiro a 24., Isco az 52., Lukaku a 62.,