Atlétika: Baji Balázs történelmet írt a világbajnokságon!

Kecskés István

Baji Balázs megszerezte a magyar atlétika történetének első érmét sprintszámban!

Elképesztő, hihetetlen, fantasztikus – ezek a jelzők illetik meg Baji Balázst, aki a 110 gát világbajnoki döntőjében a harmadik helyen végzett. A magyar sprinter csakúgy, mint az elődöntőben most is legyőzte a korábbi olimpiai bajnokot és világcsúcstartó Merittet, csak a jamaicai Omar McLeod és az orosz Szergej Subenkov tudta megelőzni.

Baji Balázs futamgyőztesként az ötös pályán futott a fináléban. A magyar versenyző jól kapta el a rajtot, de az első két gátat leverve 60 méterig a hatodik helyen futott. Ekkor óriási hajrába kezdett, és végül 13.28-as időeredménnyel a harmadik helyen ért célba.

A győztes 13.04-et, a második 13.14-et futott.