Vizes vb: meglepetés 200 női gyorson!

Kecskés István

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka a hetedik helyen ért célba, de nem ez a szenzáció.

Fotó: MTI

Óriási mezőny jött össze a 200 női gyors döntőjére: a nyolc indulóból hét nyert korábban valamilyen érmet olimpián, vagy világbajnokságon. Hosszú Katinka az ötödik idővel kvalifikálta magát a fináléba, amelynek a nagy esélyese az amerikai Katie Ledecky volt.

Úgy is kezdődött minden, ahogy vártuk és reméltük: ötvennél Ledecky volt az első, Hosszú pedig a második. Aztán a magyar visszaeset a harmadik helyre, majd a hetedikre, de az élen óriási csata alakult ki. Pellegrini, Ledecky és az Ausztrák McKeon csatázott az aranyért. Meglepetésre Pellegrini ért célba elsőként – már amennyiben megdöbbentő, hogy egy négyszeres világbajnok, egyszeres olimpiai bajnok nyer –, mögötte pedig Ledecky és McKeon azonos idővel ért célba.

Hosszú Katinka a hetedik helyen végzett, 1.56.35-el, ami egy kicsit gyengébb volt, mint a tegnapi ideje. Ugyanakkor ez a szám a részéről egy kirándulás volt.