Forma-1: Hamilton tükörsima győzelme Kanadában

Már a rajt előtt akadt némi gond a Kanadai Nagydíjon, Kvjat Toro Rossója nem indult el, betolták a boxba, a mezőny végéről kellett rajtolnia.

Hamilton, Vettel, Bottas, Raikkonen, Verstappen, Ricciardo sorrendben indult az élboly, de az első kanyarban ez már borult is, Max Verstappen tréfált meg mindenkit és egészen a második helyig ugrott előre.

Majd már rögtön az első körben Sainz kötött ki a gumifalban, és magával rántotta Felipe Massát is. Érkezett a Safety car, ekkor Hamilton, Verstappen, Bottas, Vettel, Ricciardo, Räikkönen, Pérez, Ocon, Hülkenberg, Kvjat volt az első tíz sorrendje.

Az újraindítás után sem mnt túl jól a Ferrariknak, Vettel első szárnyát még Verstappen törte le az első kanyaros előzésénél ami miatt nem úgy ment az autó ahogy kellett volna, Raikkonen pedig lecsúszott a pályáról, és Perez is megelőzte. A hatodik körben érkezett is Vettel egy orrkúpcserére, ami után visszacsúszott a 18. helyre.

Max Verstappen autója állt le a 11. körben, ezúttal a virtuális safety car lassította a mezőnyt addig, míg eltakarították a hibás Red Bullt a pályáról, de egy ferraris sapka is hevert az aszfalton a 8-as kanyarnál.

Mikor újra nekivághattak a pilóták a versenynek, megkezdődött a szokásos taktikázás, mert következtek a kerékcserék. Ennek köszönhetően a 24. körben Esteban Ocon repesztett a második helyen, persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy az élmezőnyből csak ő és az első helyen álló Hamilton nem volt már csak kerékcserén. Igaz a brit használt gumikon is gyorsabb volt mindenkinél.

Alonso az Indycar-ban történt kiruccanása után sajnos megint volt miért idegeskedjen, ennek hangot is adott, miután a mérnöke haszontalan információkkal traktálta.

Hamilton végül kerékcseréje után is az élen maradt, 9,4 másodperces előnyel, mögötte Bottas, Ricciardo, Pérez, Räikkönen, Ocon, Vettel, Alonso, Hülkenberg és Kvjat a pontszerző helyeken.

Egy rádióbeszélgetésből kiderült, Vettel autója sérült, a Ferrari megerősítette, hogy az 5-ös rajtszámú autó padlólemezén törés keletkezett.

A Ferrarik mellett Kvjat versenye sem alakult problémamentesen, másodszor is megbüntették a versenyen. Eredetileg csak áthajtásos büntetést kapott (a felvezető körben a mezőny után indult el, de visszavette a rajthelyét a helyett, hogy az utolsó helyről indult volna), pedig ilyen esetben 10 másodperces stop-and-go büntetést kellett volna kiszabni rá. A plusz tíz másodpercet később kapja meg.

A 42. körben Pérez Ricciardót, Vettel Ocont üldözte, a Ferrari finnjének pedig 14 másodperces hátrányt kellett volna ledolgoznia, hogy utolérje őket. Eközben Stroll Alonsót támadta a 10. helyért, mindketten első pontjukra hajtottak, így komoly volt a tét. A kanadai végül sikerrel is járt.

A 49. körben Vettel ultralágy gumikat kapott, Räikkönen mögött folytatta 6,7 másodperces hátránnyal. A Ferrarik a leggyorsabbak az idők alapján, de nagy kérdés volt, hogy utolérik-e a Force Indiákat? Räikkönen 7, Vettel 11 másodpercre van Ocontól, aki közben már a csapatának könyörög, hogy Pérez elengedje.

A 61. körben Räikkönen 2, Vettel 4 másodpercre van Ocontól, miközben Kvjat kivonult letölteni 10 másodperces büntetését, aztán feltették a szuperlágy gumikat, majd levették, és a garázsból későn érkező lágyakat tették az autóra. Aztán lefulladt az autó, és újra kellett indítani, de végül betolták a garázsba, ennyi volt Kvjat pokoli délutánja.

A Ferrarik végül helyet cseréltek, Räikkönen rontotta el az utolsó kanyart, így elhúzott mellette a német és néhány kör alatt utol is érte a két Force Indiát. Mint kiderült a finn Ferrarija elromlott, az energia-visszanyerőt próbálta újraindítani.

Pérez agresszívan védekezett Ocon ellen, így a francia nehéz helyzetbe került Vettellel szemben. A német a célegyenes végén támadta is Ocont, aki lesodródott az útról, és elvesztette az 5. helyet.

Alonso a változatosság kedvéért két körrel a vége előtt motorhiba miatt feladni kényszerült a versenyt. Majd kiment a nézők közé.

A futamot végül Lewis hamilton nyerte, Bottas a második, Ricciardo a harmadik, Vettel a negyedik helyen ért célba, Pérez pedig maga mögött tartotta Ocont. Utóbbi panaszkodott is kicsit a verseny végeztével.

Lance Stroll lett a kilencedik és első pontjait szerezte a Forma-1-ben. Mindezt hazai közönség előtt.