BL: nincs jobb a Real Madridnál és Ronaldónál – videó

Kecskés István

Nagy meccset játszott egymással a világ két legjobb csapata, de ma nincs jobb együttes a Földön a Real Madridnál.

Lendületesen kezdett a Juventus. Higuaínnak volt egy fejese, majd egy veszélyesebb lövése és Pjanicnak is akadt egy távoli bombája. A Real labdabirtoklásban felvette a versenyt az olasz együtessel, de helyzete nem akadt. Egészen a 20. percig, amikor Cristiano Ronaldo kapott labdát a jobbösszekötő helyén, kipasszolta a szélre, Carvajal egy lépés után visszaadta a portugálnak, aki úgy lőtte ki a jobb alsót, hogy a labda minimális Bonucci lábán is megpattant.

Ez volt a Real Madrid 500. BL-gólja és Ronaldo is történelmet írt, mert ő az egyetlen futballista, aki hat gólt szerzett Buffon ellen.

A vezető gól sem volt semmi, de a Juve egyenlítő találatáról még sokat beszélünk majd, mert a támadás lényegi részében nem esett le a labda a földre. A 27. percben egy előreívelt labdát Alex Sandro tett középre balról, Higuaín mellel levette, majd balra passzolta, Mandzukic lekezelte, majd 14 méterről a hosszú sarokba ollózta. Elképesztő gól volt!

Nagyszerű első félidőt hoztak össze a csapatok, amelyben látványos gólok születtek és keményen osztották is egymást a felek. A Real mindössze egy alkalommal találta el a kaput, igaz abból gól esett.

A második játékrészt aztán jobban kezdte a Real, Modricnak volt is egy veszélyes lövése, de Buffon fogta a bal alsót. A 61. percben aztán már nem ért oda a jobb alsóhoz a legendás kapus. Kroos lövését még kivágták a védők, de pont Casemirót találták meg, aki 25-ről lőtt is, a labda megpattant Khedirán és védhetetlenül vágódott a jobb alsóba.

Sőt három perccel később lényegében el is döntötte a meccset a Real Madrid. A 64. percben egy labdaszerzés után Modric tört előre a jobb oldalon, az alapvonaltól középre adott, az érkező Ronaldo pedig három méterről a jobb alsóba perdített.

Ez volt Cristiano Ronaldo 600. gólja pályafutása során, a klub- és válogatott-mérkőzéseken érte el ezt az elképesztő számot a portugál.

A 84. percben végleg eldőlt minden, amikor Cuadrado Ramos színészkedése után megkapta második sárgáját és kiállt.

A 90. percben aztán megadta a kegyelemdöfést is a Real: Marcelo küzdött nagyot a bal oldalon, de végül középre tudott passzolni, az érkező Asensio pedig hat méterről a hálóba lőtt.

A meccs bebizonyította – különösen a második félidő –, hogy ma nincs jobb csapat a Real Madridnál és Cristiano Ronaldo, aki 13 góllal zárta az idei BL-t, a világ legjobb formában lévő játékosa. Megérdemelték a sikert, ami történelmi, hiszen a Real az első csapat, amely a BL-korszakban meg tudta védeni címét.

Juventus–Real Madrid 1–4 (1–1)

Cardiff, 66.000 néző. Vezette: Brych (német)

JUVENTUS: Buffon – Barzagli (Cuadrado, 66.), Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Pjanic (Marchisio, 71.), Khedira, Alex Sandro – Dybala (Lemina 78.), Mandzukic – Higuaín
REAL MADRID: K. Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos (Morata, 89.) – Isco (Asensio, 83.) – Benzema (Bale, 77.), C. Ronaldo
Gólszerző: C. Ronaldo a 20., Mandzukic a 27., Casemiro a 61., C. Ronaldo a 64., Asensio a 90. percben
Kiállítva: Cuadrado a 84. percben