Nagy gólokkal sokkolták egymást – videó

Kecskés István

A Bayern München és a Real Madrid számára is nehezen indult a BL nyolcaddöntő első meccse, de aztán mindkét csapat elrendezte a mérkőzést, sőt a német gárda minden bizonnyal a továbbjutást is, hiszen alaposan kitömte az Arsenalt. Vélhetően a Realnak sem lesz nagy gondja a visszavágóval. Tíz gólt született, többségüket jó megnézni újra.

Mindkét párharc 1–1-re állt a szünetben, aztán a Bayern ötnél, a Real pedig háromnál állt meg.

Általános meglepetésre Madridban a Napoli szerzett vezetést a 8. percben. Ráadásul Insigne gólja nem is volt kicsi.

Szép lassan azért felébredt a Real is. Alig tíz perccel később pedig már egyenlített is: Benzema sorozatban a negyedik BL-meccsén volt eredményes, ezúttal Carvahal külsős beadása után fejelt a kapuba.

Az első félidőben akár meg is fordulhatott volna az eredmény, ám a hajrában Ronaldo passza után Benzema kapásból perdített, de a labda Reina kapusról a bal kapufa tövére pattant.

A második hazai gólra a szünet után nem kellett sokat várni. Ronaldo jobbról, az alapvonal közeléből gurította vissza a labdát és az érkező Kroos kapásból kilőtte a bal alsót.

Nem kellett sokat várni a harmadik madridi találatra sem és ez sem volt kis gól. Casemiro nagy bombát küldött a sarokba.

Münchenben minden a papírfoma szerint indult, hiszen Robben lövésével a Bayern már a 11. percben vezetett.

Ezt követően az Arsenal egy duplán szerencsés góllal egyenlített. Először is azért volt mázlija a vendégeknek, mert ezért kaptak 11-est.

A büntetőt Alexis Sánchez végezte el – maradjunk annyiban, hogy Arsenal szempontból ez sem volt egy peches eseménysor.

Néhány perccel később a Bayernnek is járt volna egy tizenegyes, ám Bellerin tizenhatoson belüli kezezése nem ért büntetőt, így a második hazai gólra a második félidőig várni kellett, ám ekkor érkezett Lewandowski és először is az 53. percben kapuba fejelt.

Majd az 56. percben adott egy fantasztikus gólpasszt Alcántarának.

A második félidőben egyenesen hengerelt a Bayern München. A 63. percben ismét Alcántara talált be, ezúttal messziről és némi szerencsével.

Aztán a 88. percben Thomas Müller pedig lényegében a továbbjutást is eldöntötte. Nem volt nehéz dolga, ezen a gólon látszik, hogy összeomlott az Arsenal védelme.

Bayern München–Arsenal 5–1 (Robben 11., Lewandowski 53., Alcántara 56., 63., Müller 88., ill. Alexis Sánchez 30.)

Real Madrid–Napoli 3–1 (Benzema 18., Kroos 49., Casemiro 54., ill. Insignie 8.)