Fa Nándor körbehajózta a Földet (videó)

Kecskés István

Fa Nándor szerda délelőtt a nyolcadik helyen ért célba a franciaországi Les Sables d,Olonne-ban a Spirit of Hungaryvel a Vendée Globe földkerülő vitorlásversenyen.

A magyar versenyző 94 nap alatt teljesítette a távot, ezzel megdöntötte egyéni csúcsát, az 1992/93-as kiíráson, ötödik helyét elért 128 napot.

A 63 esztendős magyar vitorlás nyugodtan érhetett a célba, hiszen a mögötte levő, kilencedik helyen álló, Eric Bellion több, mint 1000 tengeri mérfölddel van lemaradva hozzá képest.

A versenyen a mezőnyt eredetileg 29 hajó alkotta, 11 azonban már feladta a viadalt. A győzelmet a francia Armel Le Cléach rekordidővel, 74 nap 3 óra 35 perc 46 másodperccel szerezte meg.